Europa

Uczniowie klasy III c uczestniczyli w I części  edukacyjnego projektu „Poznajemy życie mieszkańców na wszystkich kontynentach”. Pierwsze spotkanie objęło Europę. Każda grupa musiała zdobyć  szczegółowe informacje o wylosowanym kraju, opracować je w ciekawy sposób i zaprezentować je  na forum klasy. Trzy osobowe  zespoły przybliżyły charakterystyki  Niemiec, Włoch, Anglii, Czech, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Rosji.  Były to niezwykle ciekawe prezentacje , każdy zespól przygotował piękne plakaty , a niektóre grupy nawet kulinarne przysmaki. Jedliśmy czeskie knedliczki , portugalskie jajeczne babeczki, niemiecką struclę, francuską bagietkę, mufiny. Wszystkie  grupy wykazały się dużą wiedzą na temat  państw naszego kontynentu  i zdobyły wiele motywujących  sprawności.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Europa.

Mirosława Woynicz