IC PIECZE PIERNICZKI

Święta Bożego Narodzenia obfitują w przepiękne zwyczaje i tradycje. Uczniowie kl. I c wraz z ze swoimi nauczycielkami  mieli okazję uczestniczyć w warsztatach cukierniczych zorganizowanych w cukierni "Pianowscy".

W trakcie warsztatów nie tylko poznaliśmy tajemnicę powstawania ciasta do wyrobu pierniczków, ale także dowiedzieliśmy się, co powoduje ich piękny zapach, kojarzący się ze świętami Bożego Narodzenia. Kiedy ciasto było już dostatecznie wyrobione,  z wielkim zaangażowaniem, zapałem i radością wszyscy wycinali piernikowe serca, choinki, laleczki i dzwoneczki. Własnoręcznie zrobione pierniczki trafiły do pieca, a później.... zostały zjedzone. W trakcie oczekiwania na piekące się łakocie, dzieci pięknie ozdabiały kolorowym lukrem pierniki przygotowane specjalnie dla nich przez pracowników cukierni. Efekt był wspaniały, powstały piernikowe arcydzieła, które dzieci zabrały do domu.

Dzięki warsztatom mieliśmy możliwość poznania „od kuchni” pracy cukiernika. A wiedzę i umiejętności zdobyte  w cukierni z pewnością wykorzystamy podczas  przygotowywania  słodkich upominków na Święta Bożego Narodzenia.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IC PIECZE PIERNICZKI.

Lucyna Dajnowicz