Poznajemy Afrykę

Klasa IIIc realizowała kolejną część projektu ”Poznajemy warunki życia  na wszystkich kontynentach”. Tym razem zawędrowała na kontynent afrykański. Uczniowie przygotowywali informacje o wybranych krajach. W czasie prezentacji poznaliśmy trudne warunki życia mieszkańców „Czarnego lądu”. Były też prezentowane różne ciekawostki przyrodnicze. Poznaliśmy żyjące tam zwierzęta  oraz dowiedzieliśmy się wielu  ciekawostek gospodarczych , kulinarnych dotyczących  Tunezji, Libii, Maroka, Egiptu, Sudanu, Republiki Południowej Afryki, Tanzanii, Kenii, Nigerii, Somalii, Konga ,Mali. W  niezwykle ciekawych prezentacjach  poznaliśmy  warunki życia naszych rówieśników i tym bardziej  doceniamy to , że możemy uczyć się i mieszkać w naszym  bezpiecznym kraju.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poznajemy Afrykę.

Mirosława Woynicz