"Zaklęte granie"

Dnia 2 marca uczniowie klas drugich i trzecich obejrzeli w Kinie Wolność w Szczecinku spektakl pt. „Zaklęte granie” przygotowany przez Teatr „Artenes” z Wrocławia. Spektakl przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem.  Internet i gry nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom  aktywnego spędzania czasu. Spektakl przygotowano  tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Nie zapomniano również o atrybutach prawdziwej baśni: kolorowych postaciach i kostiumach, piosenkach oraz multimedialnych efektach scenicznych. Przedstawienie wzbudziło wiele pozytywnych emocji oraz okazało się doskonałą lekcją wychowania.

Małgorzata Sobczak