Potrafimy czytać!

Uczniowie naszej szkoły Bartek  Grzystek  z klasy  III c  oraz Zuzia Wełnic  z klasy III b brali udział w „I  Międzyszkolnym  Konkursie  Cichego  Czytania  ze Zrozumieniem ”uczniów klas III. Organizatorem była  Integracyjna Szkoła Podstawowa nr  5. Do konkursu przystąpiło 12 zawodników ze wszystkich szczecineckich szkól podstawowych. Oprócz uważnego i szybkiego przeczytania długiego opowiadania uczniowie musieli odpowiedzieć na  złożone pytania rozbudowanego testu, a także uzasadnić swoje wypowiedzi. Znakomicie wypadł Bartek  udowadniając,  że świetnie czyta i rozumie to co czyta, zdobywając w konkursie  II miejsce. Zuzia poradziła sobie również bardzo dobrze plasując się na V miejscu. Gorąco gratulujemy!

Mirosława Woynicz