DUCH SKRZYNI i różnorodność kultur Europy

W piątek 24 listopada 2017 r.uczniowie klas IIIa i IIIc  mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy” w kinie Wolność. Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego.

Dzieci  poznały  historię  9-letniego  Kuby,  który  przypadkowo  uwolnił  złego  ducha  skrzyni (żywiącego  się  strachem,  nienawiścią,  bólem  i  łzami).  Chłopak  został  zmuszony  do poszukiwania najważniejszych i symbolicznych  wartości  w  różnych  krajach  Europy.  Dzięki niezwykłej  mapie  mogliśmy  się  przenieść  do  Polski,  Niemiec,  Francji,  Hiszpanii,  Wielkiej Brytanii  czy  Włoch.  Widowisko  wywołało  wiele  emocji  i  zaskakujących  zwrotów  akcji.  W trakcie  interaktywnego  spektaklu  widzowie  stawali  się  uczestnikami  wydarzeń,  poszukiwali słów  –  kluczy,  zaklęć,  które  powstrzymywały  złośliwego  ducha  skrzyni.  Poszukiwane  słowa zostały  odnalezione.  Młodzi  widzowie  przekonali  się  jak  ważna  jest  przyjaźń,  miłość, odwaga, humor, a także oni sami - dzieci.

Małgorzata Sobczak