Przyjaciele Zippiego w 2a

W klasie 2a zakończylismy program,,Przyaciele Zippiego”-był  to  programpromocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtowal i rozwijał umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczył różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonalił  relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentrował się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promował zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.Program pokazywał także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość, jak również jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile.Uczył dzieci jak radzić sobie z codziennymi problemami,  jak nazywać uczucia, jak o nich rozmawiać oraz jak najlepiej dobierać sposoby radzenia sobie. Program zachęcał również  do współpracy i pomagania innym dzieciom.

Nasza klasa świętoawła uroczyście zakończenie –wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i korony.