W krainie króla lwa

We wrześniu uczniowie klas 2 wybrali się do kina na przedstawienie pt. „W krainie Króla Lwa” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.Spektakl oparty na motywach animowanego filmu „Król Lew”, ale grany na podstawie autorskiego scenariusza przeniósł uczniów w świat afrykańskiej sawanny i etnicznych rytmów.

Egzotyczne maski, kostiumy, gra świateł, żywiołowe piosenki i choreografia, element „teatru cieni”, a także ogromna dawka humoru,  sprawiły u nich zachwyt i możliwość bezpiecznego przeżywania rozmaitych emocji. Przepięknie przedstawiona historia opowiadała o przyjaźni i miłości, które potrafią pokonać, a nawet zmienić złe zamiary i postawę bohatera – lwa Szpona, ogarniętego żądzą władzy.

Spektakl wszystkim się spodobał.

Małgorzata Sobczak