Dziewczynka z zapałkami

17 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja „Dziewczynki z zapałkami”, na którą zaprosił wszystkich zgromadzonych sam Hans Christian Andersen. Aktorami byli trzecioklasiści. W przejmujący sposób przedstawili oni historię małej dziewczynki, która w ostatni grudniowy wieczór bosa, głodna i zmarznięta wędrowała po ulicach swojego miasta, daremnie próbując sprzedać choćby jedną zapałkę. Jednak nikt z przechodniów spieszących na noworoczne przyjęcia nie zwracał uwagi na małą wynędzniałą postać. Zmęczona dziewczynka wiedziała, że bez zarobku nie ma się co pokazywać we własnym domu, dlatego przysiadła pod murami kamienicy, podkulając pod siebie bose nóżki , aby choć trochę się ogrzać. Dziewczynka za każdym razem widziała coś, o czym bardzo marzyła – rozgrzany kominek, pieczoną gęś i pięknie przystrojoną choinkę z prezentami. Historia ta jednak kończy się inaczej-dzieci zabierają dziewczynkę do domu i wszyscy cieszą się z nadejścia świąt.
Głównym przesłaniem tego występu było uwrażliwienie wszystkich na potrzeby innych ludzi. Pamiętajmy, że czasami trzeba tak niewiele, aby ogrzać czyjeś zmarznięte serduszko…

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dziewczynka z zapałkami.

Ewa Leśniewska