Informator dla pierwszaków 2020/2021

NA
ROK SZKOLNY

SZANOWNI PAŃSTWO

Cieszę się, że wybraliście dla swoich dzieci naszą szkołę, która od  75 lat  niezmiennie realizuje zadania postawione przez naszych poprzedników.
Te zasady są następujące:

wysoki poziom nauczania,
• dbałość o dobre wychowanie,
• partnerstwo i podmiotowość w stosunkach międzyludzkich,
• bezpieczeństwo i ład.

Życzę Państwu i Waszym dzieciom zadowolenia i satysfakcji
oraz oczekiwanej, miłej atmosfery w naszej szkole.

DYREKTOR SZKOŁY

MGR  KRYSTYNA DIANOW

Przekazujemy Państwu informacje  dotyczące klas pierwszych, które będą funkcjonowały
w naszej szkole w roku szkolnym 2020/2021
Edukacja wczesnoszkolna – Obowiązkowy wymiar godzin dla uczniów klasy pierwszej wynosi 20 godzin edukacji wczesnoszkolnej. Składają się na nią : edukacja polonistyczna, język angielski, edukacja muzyczna, plastyczna, społeczna, przyrodnicza, zajęcia komputerowe, zajęcia techniczne i wychowanie fizyczne. Ponadto uczniowie mogą uczęszczać na religię lub etykę, które nie należą do przedmiotów obowiązkowych. Zajęcia w klasach rozpoczynają się o godzinie 8.00 (I zmiana) lub ok. godz. 11.00 – 12.00 (II zmiana).Opiekę dydaktyczno – wychowawczą pełni wykwalifikowana i oddana swojej pracy kadra pedagogiczna. Zajęcia urozmaicane są rożnego rodzaju wycieczkami i wyjściami do kina, muzeum itp. Dodatkowo Państwa dzieci mogą uczestniczyć w pozaprogramowych nieodpłatnych zajęciach rozwijających uzdolnienia, które określimy na początku roku szkolnego. Ponadto, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, dziecko może skorzystać z zajęć dydaktyczno – wyrównawczych, gimnastyki korekcyjnej lub zajęć logopedycznych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa
i komfortu Państwa dzieci mogą pozostawać podczas przerw w swojej sali pod opieką wychowawcy.

Baza lokalowa- sale lekcyjne wyposażone są w pomoce dydaktyczne stymulujące rozwój dzieci, sala gimnastyczna, gabinet pedagoga, gabinet do terapii pedagogicznej (w tym logopedycznej), stołówka, świetlica, biblioteka z czytelnią oraz Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej, gabinet pielęgniarki.

Świetlica – przed lub po zajęciach dzieci mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, która działa
od godz. 6.40 do 16.30. Nabór dzieci do świetlicy odbywa się w terminie do 10 września danego roku szkolnego. Kartę zgłoszenia dziecka należy pobrać w sali świetlicy.

Wyżywienie – wszystkie chętne dzieci mogą korzystać z obiadów przygotowywanych w stołówce szkolnej. Obiad składa się z zupy i II dania oraz kompotu. Dzieci spożywające obiad pozostają pod opieką nauczyciela lub pracownika obsługi. Cena obiadu wynosi 9,00zł (może ulec zmianie – w zależności od stawek ajenta).
W szczególnie uzasadnionych przypadkach (
gdy dochód na jednego członka rodziny wynosi netto 721,00zł za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku) możliwe jest sfinansowanie obiadów szkolnych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
Rada Rodziców – we wrześniu na pierwszym spotkaniu rodziców z wychowawcą klasy wybierana jest trzyosobowa Klasowa Rada Rodziców. Członkowie wybranej Klasowej Rady Rodziców delegują jedną osobę do Rady Rodziców, która współpracuje z dyrektorem szkoły w doskonaleniu organizacji nauczania oraz pracy wychowawczej i opiekuńczej.

Ubezpieczenie- każdy rodzic może ubezpieczyć swoje dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie szkoły i poza nią. Decyzję o wysokości składki i nazwie ubezpieczyciela podejmuje  Rada Rodziców
we wrześniu danego roku szkolnego.

Informacje dodatkowe - szkoła bierze udział w akcjach: „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole”.
Śniadanie dzieci przynoszą z domu (kanapki, owoce, napój w kartonie lub w plastikowej
butelce)
i spożywają podczas przerwy śniadaniowej.

WYKAZ OBOWIAZUJĄCYCH PODRĘCZNIKÓW

- bezpłatny podręcznik do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej dla uczniów klas I-III z cyklu pt. „Gra w kolory”
- Religia: podręcznik   „Poznaję Boży świat – podręcznik zawierający ćwiczenia” – do zakupu przez Rodziców

Zeszyty i przybory

język polski                - 2 zeszyty 16 kartkowe w 3 linie

matematyka              - 2 zeszyty 16 kartkowe w kratkę

środowisko                - 1 zeszyt 16 kartkowy w kratkę

zeszyt do korespondencji - zeszyt 16 kartkowy w kratkę,

inne - w (teczkach tekturowych) - blok rysunkowy mały, bloki techniczne
(biały i kolorowy), kolorowy zeszyt do wycinanek, klej, nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami, 3 ołówki, gumka, temperówka, kredki ołówkowe i świecowe, plastelina, farby plakatowe, pędzel, + dodatkowo piórnik
z wyposażeniem, teczka tekturowa na karty pracy i prace plastyczne.

PROŚBA: WSZYSTKIE PRZYBORY PROSIMY PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM

STRÓJ UCZNIA

CODZIENNY – ciemna spódniczka lub spodnie w odcieniach granatu, szarości lub niebieskiego, mundurek szkolny wg wzoru obowiązującego w szkole ( do nabycia we wrzesniu za pośrednictwem klasowej rady rodziców i wychowawcy – polo lub t-shirt, bluza rozpinana z długim rękawem, koniecznie podpisany wg własnego pomysłu rodzica)
UROCZYSTY - biała bluzka lub koszula, spódniczka, spodnie koloru czarnego lub granatowego .

STRÓJ GIMNASTYCZNY spodenki, koszulka biała, obuwie sportowe miękkie (typu halówka), skarpetki, w worku z tkaniny (podpisanym).

DZIECKO MOŻE KORZYSTAĆ ZE:

• świetlicy szkolnej w godz. 6.40 – 16.30,
• stołówki – orientacyjna kwota miesięcznej opłaty za obiady około 180 zł.
• z opieki pielęgniarki szkolnej,
• biblioteki – uczniowie klas pierwszych korzystają
od II semestru po uroczystym przyjęciu w poczet czytelników

SZCZECINEK – MAJ 2020r.