• Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FORGET-ME-NOT”
    16 kwietnia odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FORGET-ME-NOT” pod patronatem czasopisma „Języki Obce w Szkole”. W tym roku konkurs cieszył się dużym powodzeniem, mimo iż trzeba się było do niego przygotować. Uczniowie musieli przeczytać konkretne opowiadanie, zapoznać się z kilkoma sentencjami oraz piosenkami w języku angielskim. Materiał do opracowania różnił się w zależności od grupy wiekowej uczniów. To oznacza, że uczniowie pisali różne testy sprawdzające ich wiedzę. Chodzi o trzy kategorie: klasy 3-4, 5-6 i 7-8.
    Nasi uczniowie poradzili sobie naprawdę ładnie z tym materiałem. Najlepszy wynik uzyskał Mateusz Zientek z 4c. Jego wynik to 100% i tytuł laureata. Drugi wynik uzyskała Aleksandra Lech z 7c 97% oraz dyplom z wyróżnieniem. To jest najlepszy wynik w kategorii klas 7-8.
    Kolejne świetne wyniki i dyplomy z wyróżnieniem (wyniki ułożone kategoriami):
    1. Amelia Krischik 4a 90%              
    2. Ignacy Kajtowski 4c 88%
    3. Adam Dbaj 4c 86%
    4. Zuzanna Kacprzak 4c 86%
    5. Alan Kubiak 5a 92%
    6. Julia Podgórzańska 6b 88%
    7. Bartłomiej Szopa 8b 92%
    8. Wiktoria Salamonik 7a 91%
    9. Piotr Fortuniak 8b 89%
    10. Gabriel Kuciński 7c 87%
    11. Maria Niedźwiecka 7c 86%
    To nie wszystkie bardzo ładne wyniki. Wielu uczniów otrzymuje dyplom uznania (wynik 50%-85%). Podajemy najlepsze wyniki w tym przedziale:
    1. Wojciech Kaczmarek 4c 80%
    2. Maja Zientek 4c 78%
    3. Barbara Kin 6b 80%
    4. Bartosz Kupracz 5b 77%
    5. Patrycja Sochaj 5b 75%
    6. Nadia Żandarska 7a 79%
    Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pracę. Bardzo to doceniamy. Oczywiście dziękujemy również tym uczniom, którzy nie znaleźli się na tej liście. Każdy z nich musiał poświęcić swój czas na przygotowania a wyniki generalnie były dobre i bardzo dobre.  Rodzicom gratulujemy takich dzieci.

    Zespół nauczycieli języków obcych😊
     
    06.06.2024 14:56 | więcej »
  • Szczecineccy Pasjonaci Historii

    Ostatnie tygodnie upłynęły Szczecineckim Pasjonatom Historii na wyjazdach i spacerach. 12 marca byliśmy na wycieczce w Juchowie, gdzie oglądaliśmy , niestety już ruiny, pięknego niegdyś pałacu wybudowanego przez rodzinę von Kleistów, a następnie gościliśmy w największym w Europie gospodarstwie agroturystycznym. 20 marca pan Mateusz Zacharewicz zabrał nas w nostalgiczną wędrówkę po naszej nekropolii. Odwiedziliśmy groby wybitnych mieszkańców miasta. Poznaliśmy ich zasługi dla Szczecinka, Polski a nawet ludzkości.

    Nowa galeria Szczecineccy Pasjonaci Historii została dodana do albumu fotograficznego

    04.04.2024 13:43 | więcej »
  • 5 grudnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji międzyszkolnego projektu edukacyjnego ,, Szczecinek jakiego nie znamy”. Prezentację pod tytułem ,,Tworzyli historię Szczecinka a potomni opowiadali o nich legendy” przygotowała i omówiła członek PTH pani Joanna Powałka. Tym razem uczniowie poznali najstarsze dzieje naszego grodu, ludzi, którzy mieli wpływ na nasze miasto w okresie średniowiecza oraz legendy, które wiążą się z tym okresem jego historii. Temat zajęć był dla uczniów niezwykle ciekawy, pojawiło się wiele pytań, a prelegentka została nagrodzona brawami.
     
     
    19.12.2023 10:59 | więcej »
  • Janek Arendacz z klasy 8b w finale!

    W listopadzie w Szczecinie odbył się regionalny etap ogólnopolskiej gry historycznej "Wolna elekcja 1573 r." Nasi uczniowie: Marika Kamowska, Adam Kolasiński i Janek Arendacz w konfrontacji z uczniami liceów i techników wypadli bardzo dobrze. Ponadto Janek, który zajął drugie miejsce, zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się wkrótce w Warszawie w nowym Muzeum Historii Polski. Janku, gratulujemy i trzymamy mocno kciuki!
     

    Nowa galeria Janek Arendacz z klasy 8b w finale! została dodana do albumu fotograficznego
     

    Dorota Wiechowska
    Opiekun merytoryczny

    19.12.2023 09:21 | więcej »
  • Klasy siódme w Toruniu

    Tradycyjnie w listopadzie klasy siódme wyruszyły na edukacyjne wyprawy. Tym razem uczniowie odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Podążając ścieżką dorastania analizowali etapy dojrzewania, rozpoznawali emocje i reguły kulturowe. Po wieczornym spacerze po Starym Mieście na uczniów czekały podziemia i korytarze XIX-wiecznego Fortu IV, a drugiego dnia zmagań toruńskich - wizyta w Żywym Muzeum Piernika.

    Nowa galeria Klasy siódme w Toruniu została dodana do albumu fotograficznego

    28.11.2023 10:25 | więcej »
  • Wielka gra historyczna "Wolna elekcja 1573 r."

    Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją na rzecz Wielkich Historii zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych i średnich ogólnopolską grę w Wolną Elekcję 2023. Gra powstała, by uczcić 450. rocznicę historycznych wyborów polskiego króla.

    "Dzięki konkursowi bez podręcznika przedstawiamy te niezwykłe jak na tamte czasy wydarzenia, a także rozwijamy w uczennicach i uczniach postawy obywatelskie oraz kompetencje miękkie, takie jak efektywne przywództwo, współpraca czy kompleksowe rozwiązywanie problemów – mówi Maciej Piwowarczuk, pomysłodawca gry i Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Wielkich Historii. Naszą szkołę w grze regionalnej będą reprezentować zwycięzcy szkolnych rozgrywek: Marika Kamowska i Janek Arendacz z kl. 8B oraz Adam Kolasiński z kl. 8A.

    Nowa galeria Wielka gra historyczna "Wolna elekcja 1573 r." została dodana do albumu fotograficznego

    Szkolny koordynator konkursu Dorota Wiechowska

    17.10.2023 09:40 | więcej »
  • Konkursy przedmiotowe 2023/2024
    Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o konkursach przedmiotowych organizowanych w roku szkolonym 2023/2024

    Terminarz

    zalacznik-nr-17-terminarz-konkursow-przedmiotowych-2023_2024.pdf


    Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2023/2024

    ramowy_regulamin_konkursow_2023_2024_(8).pdf

     
     
    04.10.2023 08:19 | więcej »
  • Nasi uczniowie wzięli udział w rajdzie rowerowym z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Po przyjemnej jeździe wokół Jeziora Trzesiecko można było zjeść zupę i coś słodkiego . To był wspaniały trening na świeżym powietrzu.🚴🏽‍♂️🚴🏼‍♀️
    03.10.2023 09:56 | więcej »
  • Kolejna odsłona dziejów Szczecinka
    15 maja w zamkowych salach odbyło się spotkanie uczestników projektu ,, Szczecinek jakiego nie znamy”. Tym razem dzieje naszego grodu przybliżyli nam pracownicy Telewizji Zachód. Pan Ryszard Bańka przeprowadził prelekcję dotyczącą życia i zmian w naszym mieście w ciągu ostatnich 30 lat. Ciekawy wykład został wzbogacony niesamowitymi zdjęciami i filmikami, które dokumentują historię Szczecinka. Mogliśmy zobaczyć jak zmieniało się nasze miasto, piękniało, ale też mieliśmy okazję obejrzeć obiekty, które już zniknęły, jak choćby dworzec PKS przy ulicy Kaszubskiej.
    30.05.2023 14:43 | więcej »
  • Ogólnopolska akcja Żonkile
    Jak co roku 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji Żonkile, która upamiętnia 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Klasy czwarte, szóste, siódme i ósme uczestniczyły w specjalnych lekcjach historii, przygotowanych w oparciu o materiały muzeum Polin. Wysłuchaliśmy opowiadania "Takich dwóch jak nas trzech..." oraz "Zdążyć przed Panem Bogiem". Wykonaliśmy też symboliczne żółte żonkile. 

    https://polin.pl/.../Z%CC%87ONKILE_2022_bierzemy_udzial_w...
    20.04.2023 12:37 | więcej »
  • Na kolejną odsłonę dziejów naszego miasta zabrała uczestników projektu ,,Szczecinek jakiego nie znamy” Katarzyna Lisiecka pracownik Archiwum Państwowego w Koszalinie Oddział w Szczecinku. Tym razem wyruszyliśmy w sentymentalną podróż, w czasie której poznaliśmy sposoby spędzania wolnego czasu młodzieży szczecineckiej w czasach PRL.
     
      
    07.04.2023 20:42 | więcej »
  • Światowy Dzień Wody

    22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji laboratorium szczecineckiego Sanepidu zamieniło się w szkolny gabinet chemiczny. Uczniowie klasy 4c Naszej Szkoły wzięli udział w specjalnych pokazach naukowych.

    Uczniowie klas 7 i 8 zrobili znaczki pod hasłem "Woda to Skarb" lub "Światowy Dzień Wody" w ramach projektu edukacyjnego z biologii.

    Nowa galeria Swiatowy Dzień Wody została dodana do albumu fotograficznego

    24.03.2023 08:13 | więcej »
  • Zajęcia profilaktyczne w klasach ósmych
    W klasie 8a oraz 8c zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne przez Panią Annę Matys- funkcjonariusza policji oraz Panią Izabellę Jadwiżyc- promotora zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.
    Zajęcia dotyczyły tematyki dokonywania wyborów oraz ponoszenia odpowiednich konsekwencji.
    12.02.2023 19:07 | więcej »
  • MIKSER w naszej szkole
    W dniu dzisiejszym odwiedził nas Mikser- to pseudonim Mikołaja Mądrzyka, rapera, który podbija serca słuchaczy żywiołową improwizacją słowną. Artysta pisze teksty piosenek, zajmuje się też freestyle’em.
    Zapowiedział warsztaty w naszej szkole poruszające tematykę uzależnień, mass mediów i manipulacji oraz elementy treningu kreatywności.
    Nie możemy się doczekać!
    12.02.2023 19:02 | więcej »
  • W niedzielę 15 stycznia uczniowie z klas szóstych i ósmych uczestniczyli w pieszym rajdzie ZIMA, który rozpoczął tegoroczny sezon turystyczny. Tym razem wojskowe Koło Turystyczne Wiarusy z nieocenionym panem Bogdanem Bereszyńskim zorganizowało trasę szlakiem tablic pamiątkowych w Szczecinku. W trakcie spaceru uczestnicy usłyszeli ciekawe informacje nt. upamiętnionych w ten sposób osób i organizacji. Na mecie czekała na rajdowców gorąca grochówka i herbatka. Uczniowie zdobyli też nagrody za zwycięstwa w konkursie o Szczecinku i grach sprawnościowych.
       
    12.02.2023 18:55 | więcej »
  • Lekcja muzyki w klasie 6c
    Gra na instrumencie to najlepszy sposób na zwiększenie koncentracji, zdolności uczenia się, pamięci, a także poprawę koordynacji ruchowej. Wspólne muzykowanie uczy systematyczności, dyscypliny i odpowiedzialności za wykonanie utworu. Uczniowie klasy 6C udowodnili, że na prostym instrumencie ZAGRAĆ KAŻDY MOŻE - trochę lepiej lub gorzej

    https://www.facebook.com/100057120953664/videos/489674843138409
     
    04.01.2023 16:37 | więcej »
  • Tajniki miareczkowania

    Dzisiaj w ramach lekcji chemii uczniowie klasy 8e poznawali tajniki miareczkowania. Sprawdzali jak się zachowują kwasy, gdy dodajemy zasady i odwratnie. Najlepsze były zmiany barw wskaźników.... I to już po dodaniu kilku kropli roztworów kwasów do zasad. W drugą stronę szło trochę trudniej. Niektóre grupy doliczyły się kilkuset kropli zasad, które trzeba było dodać do kwasu, aby zmienił się kolor z czerwonego na pomarańczowy. Nauka przez zabawę i doświadczenie..... To jest to

    Nowa galeria Tajniki miareczkowania została dodana do albumu fotograficznego

    04.01.2023 16:08 | więcej »
  • Niepodległa 2022
    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole zorganizowano quiz polonistyczno - historyczny "Niepodległa 2022". Uczniowie klas 4- 8 rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach o tytuł mistrza. 10 listopada dyrektor szkoły pani Krystyna Dianow nagrodziła zwycięzców.

    11.11.2022 11:08 | więcej »
  • Kreatywna lekcja chemii w klasie 8b
    Dziś uczniowie mieli okazję wczuć się w rolę chemika i samodzielnie wykonać doświadczenie, które polegało na zbadaniu odczynu roztworów substancji codziennego użytku za pomocą naturalnego wskaźnika w postaci wywaru z czerwonej kapusty. Jak widać po uśmiechniętych twarzach, sprawiło im to wiele radości, a dodatkowo czegoś nauczyło. W końcu chemia nie musi być nudna.
     
    „Bądź mniej ciekawy ludzi i bardziej ciekawy pomysłów.”
    Maria Skłodowska-Curie

     
    Nowa galeria Kreatywna lekcja chemii w klasie 8b została dodana do albumu fotograficznego
    27.10.2022 14:40 | więcej »


  • Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o konkursach przedmiotowych oeganizowanych w roku szkolnym 2022/2023.

    Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2022/2023
     
    12.10.2022 13:36 | więcej »
  • Lekcja z biologii
    Uczniowie z klas 5 uczyli się z jakich elementów składa się preparat mikroskopowy,jak przygotować je .Obserwowali własnoręcznie przygotowane preparaty biologiczne z fragmentów liści.

    Nowa galeria Lekcja z biologii została dodana do albumu fotograficznego
    11.10.2022 22:36 | więcej »
  • Z wizytą w Poznaniu
    W trakcie szkolnych wojaży uczniowie klas piątych odwiedzili Poznań.
     
    Nowa galeria Z wizytą w Poznaniu została dodana do albumu fotograficznego
    26.06.2022 22:16 | więcej »
  • Finaliści Konkursu Języka Angielskiego
    Kończy się rok szkolny 2021/2022, nadchodzi więc czas podsumowanie. To koleny trudny rok, ale go nie zmarnowaliśmy wink. Z przyjemnością informujemy, że mamy dwójkę finalistów Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i przeprowadzonego przez Wojewódzką Komisję Konkursową. Nasi finaliści etapu wojewódzkiego to: Oliwia Kołodziejczyk 8a i Krystian Palmer 8c. Serdecznie gratulujemy!
    Od wielu lat mamy laureatów lub finalistów tego konkursu. Nie tylko z języka angielskiego, ale również z języka niemieckiego. Liczymy, że w przyszłości też tak będzie 
    smiley.
    Kinga Krysiak, Beata Urbanowicz
    19.06.2022 21:17 | więcej »
  • RAJD PIESZY "SZLAKIEM TABLIC PAMIĄTKOWYCH SZCZECINKA"
    We wtorek 31 maja 2022r. drużyna z Naszej Szkoły realizująca międzyszkolny program edukacyjny "Szczecinek jakiego nie znamy" wzięła udział w spacerze poprowadzonym przez p. Bogdana Bereszyńskiego- prezesa Wojskowego Koła PTTK "Wiarusy" w Szczecinku.
    Uczestnikom spotkania przybliżono część historii Szczecinka. Odkryli miejsca,w których umieszczono tablice pamiątkowe poświęcone wybitnym mieszkańcom Naszego miasta i kraju.


    Nowa galeria RAJD PIESZY "SZLAKIEM TABLIC PAMIĄTKOWYCH SZCZECINKA" została dodana do albumu fotograficznego
    04.06.2022 19:43 | więcej »
  • PAULINA SŁOWIKOWSKA MISTRZYNIĄ POLSKI!
    Uczennica klasy 5b trenująca na co dzień w klubie Akrofitness Szczecinek zdobyła Mistrzostwo Polski podczas Mistrzostw Polski w fitness sportowym pod patronatem Wda. Dodamy także , że Paulina zajęła również 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w fitnes sportowym Federacji WBBF-WFF.
    Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski jest z pewnością nagrodą za kilka lat wytężonej pracy Paulinki i wsparcia ze strony Rodziców.
    Serdecznie Gratulujemy osiągniętych wyników Paulinie oraz Rodzicom!
    08.05.2022 21:29 | więcej »
  • Rajd pieszy Leśne ścieżki 2022
    W niedzielny poranek 24 kwietnia uczniowie klasy 5c i 7a wyruszyli na szlak rajdowy Leśne ścieżki. Trasa wiodła ulicami: Waryńskiego, Leśną, szlakiem św. Jana Pawła II i zakończyła się metą w parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Bukowej. Tu na wędrowców czekało już ognisko i kiełbaski. Uczniowie zdobywali swoje kolejne punkty w ramach projektu Wagabunda. Ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i brali udział w konkursach sprawnościowych. W czasie wędrówki trwało też sprzątanie trasy – na końcu dokonano segregacji śmieci. Klasa 5C od organizatorów projektu otrzymała organizer narzędzi rowerowych i w pełni wyposażoną apteczkę na swoje wyprawy turystyczne oraz komplet czasopism turystycznych. W książeczkach turystyki pieszej pojawiły się kolejne punkty – uczniowie starają się o swoje pierwsze odznaki turystyczne. Dziękujemy bardzo organizatorom rajdu, a w szczególności panom: Bogdanowi Bereszyńskiemu i Wojciechowi Knapikowi z Wojskowego koła Wiarusy za znakomite przygotowanie rajdu.

    Nowa galeria Rajd pieszy Leśne ścieżki 2022 została dodana do albumu fotograficznego
    28.04.2022 14:15 | więcej »
  • Mamy to!
    Tak to znowu o niej : laureatce i aktualnie finalistce AGACIE DZIMIŃSKIEJ, która tak jak wspominałam we wcześniejszym poście pomimo otrzymania laureata z chemii w konkursie kuratoryjnym , równolegle przygotowywała się do Centralnego Etapu Olimpiady Chemicznej w KRAKOWIE. Tam zdobyła tytuł finalisty co nie było proste, ze względu na narzucony poziom wiedzy. Dobrze wiemy , że chemia nigdy nie była prosta i nie będzie, ale gdy coś naprawdę lubimy angażujemy się na 100 %, a to daje efekty. Mamy nadzieję, że nie porzuci swojego zamiłowania do chemii opuszczając mury Szkoły Podstawowej nr 1 i będzie zarażać swoją pasją innych.
    „Cel jest powodem, dla którego podróżujesz. Pasja jest ogniem, który oświetla drogę ”
    13.04.2022 08:55 | więcej »
  • "Szkolne zabytki"

    W dniu 01.04.2022 odbył się spektakl " Szkolne zbytki" w wykonaniu uczniów klas Vb i Va. Uczniowie przez 4 dni brali udział w warsztatach teatralno - dramowych prowadzonych przez pana Mirosława Glińskiego z teatru "STOP" Koszalin.
    Warsztat jest częścią programu AKADEMIA SZTUKIi finansowany jest przez Urząd Miasta.

    Nowa galeria "Szkolne zabytki" została dodana do albumu fotograficznego

    07.04.2022 14:19 | więcej »
  • Projekt BohaterOn w naszej szkole
    Uczniowie klas ósmych wzięli udział w ogólnopolskim projekcie historycznym BohaterOn. Najpierw uczestniczyli w lekcji zrealizowanej wg scenariusza "Co za historia - powstanie warszawskie". Po obejrzeniu filmu nt. powstania pracowali w grupach. Efektem były plansze związane z proponowanymi zagadnieniami, m.in.: Polska i jej sojusznicy, Kobiety w powstaniu, Godzina W, Spór o ocenę powstania. Plansze zostały później wykorzystane podczas lekcji programowych w klasie ósmej - uczniowie prezentowali opracowane zagadnienia. Od organizatorów otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

    Nowa galeria Projekt BohaterOn w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego
     
    Koordynator szkolnego projektu
    Dorota Wiechowska
    26.03.2022 19:50 | więcej »
  • Święto Kobiet pod hasłem „Gigantki polskiej nauki”
    Święto Kobiet – 8 marca, przebiegało w tym roku pod hasłem „Gigantki polskiej nauki”. Uczniowie klasy 7D przygotowali krótkie prezentacje na temat wybranych Polek, które pokonując trudną drogę w naukowym świecie męskim, pełniły ważne funkcje społeczne, interesowały się nauką – wkraczały przebojem w rewiry, które przez setki lat były zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn.
    Stanisław Kraska przybliżył uczniom klas siódmych postać pani Anny Tomaszewicz-Dobrskiej, pierwszej kobiety z dyplomem lekarskim, która praktykowała na ziemiach polskich jako lekarz – a były to jeszcze czasy zaborów! Doktor Anna przebyła niełatwą dla kobiet drogę edukacji medycznej, niejednokrotnie napotykając na opór mężczyzn, którzy nie wyobrażali sobie praktykującej kobiety – lekarza!
    Maja Urbanowicz, Jagoda Iwanicka, Jagna Dankiewicz i Maja Stupak przeniosły uczniów klas piątych w czasy XVII i XIX wieku, gdy swoje naukowe pasje rozwijały: astronomka Maria Kunic oraz królowa polskiej nauki Maria Skłodowska–Curie. Uczennice w „cudowny sposób” cofnęła w czasie tajemnica broszka, która umożliwiła spotkanie z prawdziwymi Gigantkami polskiej nauki.
    Za rok poznamy następne nazwiska tych kobiet, o których historia milczy, a które zasługują by mówić o ich pasjach i osiągnięciach naukowych.


    Nowa galeria Święto Kobiet pod hasłem „Gigantki polskiej nauki” została dodana do albumu fotograficznego

    Dorota Wiechowska
    Nauczycielka historii
    15.03.2022 23:04 | więcej »
  • Spotkanie autorskie z Błażejem Jankowskim
    05 marca w Muzeum Regionalnym w Szczecinku odbyło się spotkanie autorskie z Błażejem Jankowskim, doktorantem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Pan Błażej promował swoją książkę pt. „Szczecinek – 1945”, która przybliża czytelnikom fakty związane ze zdobyciem Szczecinka przez wojsko sowieckie w lutym 1945 roku. Książka zawiera bardzo ciekawe zdjęcia naszego miasta i materiały pochodzące z archiwów rosyjskich, stanowi przydatny opis dni i wydarzeń z Neustettin w 1945 r. Dla nas jest to wydarzenie szczególne, ponieważ Błażej Jankowski jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1. Pasja historyczna towarzyszyła Błażejowi od zawsze. Obecnie cieszymy się, że może ją nadal rozwijać, a my zyskujemy kolejną ciekawą pomoc dydaktyczną. Jesteśmy dumni z naszego Błażeja!

    Dorota Wiechowska
    15.03.2022 22:49 | więcej »
  • Agata Dzimińska laureatką konkursu kuratoryjnego
    Chcielibyśmy pochwalić się osiągnięciem jakim dokonała uczennica klasy 8B AGATA DZIMIŃSKA! A jest czym!
    Została laureatką konkursu kuratoryjnego z dziedziny chemii na etapie wojewódzkim! Była to ciężka droga poprzez dwa etapy kwalifikacji ( szkolny i rejonowy). Można powiedzieć, że włożyła w to swoje serce. Pomimo ciężkiego okresu przygotowania do egzaminu ośmioklasisty, każdą wolną chwilę poświęcała chemii. Czy było warto? Sami możecie sobie odpowiedzieć.
    Dodatkowo przeszła poprzez dwa etapy Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie czekamy na centralny etap Olimpiady. Mam nadzieję , że będziecie trzymać za nią kciuki, na pewno się przydadzą.
    I pamiętajcie nigdy nie jest za późno, aby dokonać niemożliwego. Tak się stało w przypadku Agaty.
    „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”
    Osoby , które chcą tak jak Agata zagłębić się w chemie i jej nieskończoną opowieść zapraszam na kółko chemiczne.

    Nauczycielka chemii: Natalia Parkot
    13.03.2022 17:52 | więcej »

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza
    plac Wazów 1
    78-400 Szczecinek
  • 094 37 433 68

Galeria zdjęć