Ostatnie tygodnie upłynęły Szczecineckim Pasjonatom Historii na wyjazdach i spacerach. 12 marca byliśmy na wycieczce w Juchowie, gdzie oglądaliśmy , niestety już ruiny, pięknego niegdyś pałacu wybudowanego przez rodzinę von Kleistów, a następnie gościliśmy w największym w Europie gospodarstwie agroturystycznym. 20 marca pan Mateusz Zacharewicz zabrał nas w nostalgiczną wędrówkę po naszej nekropolii. Odwiedziliśmy groby wybitnych mieszkańców miasta. Poznaliśmy ich zasługi dla Szczecinka, Polski a nawet ludzkości.
Nowa galeria Szczecineccy Pasjonaci Historii została dodana do albumu fotograficznego
W listopadzie w Szczecinie odbył się regionalny etap ogólnopolskiej gry historycznej "Wolna elekcja 1573 r." Nasi uczniowie: Marika Kamowska, Adam Kolasiński i Janek Arendacz w konfrontacji z uczniami liceów i techników wypadli bardzo dobrze. Ponadto Janek, który zajął drugie miejsce, zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się wkrótce w Warszawie w nowym Muzeum Historii Polski. Janku, gratulujemy i trzymamy mocno kciuki!
Nowa galeria Janek Arendacz z klasy 8b w finale! została dodana do albumu fotograficznego
Dorota Wiechowska
Opiekun merytoryczny
Tradycyjnie w listopadzie klasy siódme wyruszyły na edukacyjne wyprawy. Tym razem uczniowie odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Podążając ścieżką dorastania analizowali etapy dojrzewania, rozpoznawali emocje i reguły kulturowe. Po wieczornym spacerze po Starym Mieście na uczniów czekały podziemia i korytarze XIX-wiecznego Fortu IV, a drugiego dnia zmagań toruńskich - wizyta w Żywym Muzeum Piernika.
Nowa galeria Klasy siódme w Toruniu została dodana do albumu fotograficznego
Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją na rzecz Wielkich Historii zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych i średnich ogólnopolską grę w Wolną Elekcję 2023. Gra powstała, by uczcić 450. rocznicę historycznych wyborów polskiego króla.
"Dzięki konkursowi bez podręcznika przedstawiamy te niezwykłe jak na tamte czasy wydarzenia, a także rozwijamy w uczennicach i uczniach postawy obywatelskie oraz kompetencje miękkie, takie jak efektywne przywództwo, współpraca czy kompleksowe rozwiązywanie problemów – mówi Maciej Piwowarczuk, pomysłodawca gry i Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Wielkich Historii. Naszą szkołę w grze regionalnej będą reprezentować zwycięzcy szkolnych rozgrywek: Marika Kamowska i Janek Arendacz z kl. 8B oraz Adam Kolasiński z kl. 8A.
Nowa galeria Wielka gra historyczna "Wolna elekcja 1573 r." została dodana do albumu fotograficznego
Szkolny koordynator konkursu Dorota Wiechowska
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji laboratorium szczecineckiego Sanepidu zamieniło się w szkolny gabinet chemiczny. Uczniowie klasy 4c Naszej Szkoły wzięli udział w specjalnych pokazach naukowych.
Uczniowie klas 7 i 8 zrobili znaczki pod hasłem "Woda to Skarb" lub "Światowy Dzień Wody" w ramach projektu edukacyjnego z biologii.
Nowa galeria Swiatowy Dzień Wody została dodana do albumu fotograficznego
Dzisiaj w ramach lekcji chemii uczniowie klasy 8e poznawali tajniki miareczkowania. Sprawdzali jak się zachowują kwasy, gdy dodajemy zasady i odwratnie. Najlepsze były zmiany barw wskaźników.... I to już po dodaniu kilku kropli roztworów kwasów do zasad. W drugą stronę szło trochę trudniej. Niektóre grupy doliczyły się kilkuset kropli zasad, które trzeba było dodać do kwasu, aby zmienił się kolor z czerwonego na pomarańczowy. Nauka przez zabawę i doświadczenie..... To jest to
Nowa galeria Tajniki miareczkowania została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 01.04.2022 odbył się spektakl " Szkolne zbytki" w wykonaniu uczniów klas Vb i Va. Uczniowie przez 4 dni brali udział w warsztatach teatralno - dramowych prowadzonych przez pana Mirosława Glińskiego z teatru "STOP" Koszalin.
Warsztat jest częścią programu AKADEMIA SZTUKIi finansowany jest przez Urząd Miasta.
Nowa galeria "Szkolne zabytki" została dodana do albumu fotograficznego