Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole

Mamy przyjemność poinformować, że zostaliśmy zakwalifikowani do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Program ma na celu wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz rozwój bibliotek do 2025 roku, a w szczególności wzmocnienie potencjału bibliotek szkolnych poprzez wzrost atrakcyjności ich zbiorów. Na realizację projektu przyznano naszej szkole dotację rządową w wysokości 15 000 zł. Pieniądze możemy wydać na zakup nowości wydawniczych, zakup elementów wyposażenia do biblioteki oraz na realizację działań promujących czytelnictwo.
Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli o włączenie się w konsultowanie zakupów nowych książek. Swoje propozycje tytułów wartościowych książek, które mogłyby uzupełnić księgozbiór biblioteki szkolnej prosimy przesyłać za pośrednictwem dziennika Librus do p. Alicji Jankowskiej.
W ramach pozyskanych środków możemy kupić:
książki będące nowościami wydawniczymi (nie mogą to być podręczniki) ;
nowe egzemplarze lektur obowiązkowych i nadobowiązkowych;
książki do słuchania – audiobooki;
książki obrazkowe;
książki z powiększoną czcionką;
książki uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych.
Zgłoszone w wyniku konsultacji propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem dostępności, zasadności zakupu, biorąc pod uwagę przede wszystkim aktualny stan naszego księgozbioru
i potrzeby czytelników.