PROJEKT POMORZE ZACHODNIE - Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne - Preorientacje zawodowe
W roku szkolnym chętne dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z wyborem kierunku kształcenia zawodowego. Ich celem było zapoznanie uczniów z wybranymi zawodami, kształtowanie pozytywnych postaw wobec pracy i edukacji oraz pobudzanie, rozpoznawanie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień.
Nowa galeria Preorientacje zawodowe została dodana do albumu fotograficznego
Beata Wełk
Uczniowie „Jedynki” zostali obsypani nagrodami i wyróżnieniami podczas podsumowania projektu „Moje korzenie”. Pierwszą nagrodę otrzymała Lena Górka, drugą Hania Koczwara. Jury doceniło wyróżnieniami prace Marii Galustyan, Laury Jakóbczyk, Nadii Makselon oraz Apolonii Mikołajczyk.Pojekt edukacyjny „Moje korzenie” realizowany był przez Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział w Szczecinku oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. K. Makuszyńskiego Filia dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinku
Nowa galeria MOJE KORZENIE została dodana do albumu fotograficznego
Półkolonie letnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku
11-22 lipca 2022r.
Zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku
w godzinach 9.00 – 15.00
- gry i zabawy ruchowe
- zajęcia w pływalni
- seanse filmowe w kinie
- zajęcia plastyczne
- wycieczki i pikniki w okolicach szczecinka
- nadmuchiwana zjeżdżalnia i zamek
Zapisy w sekretariacie szkoły od 27 czerwca 2022r.
Niezwykle ważnym elementem kształcenia biologicznego, jest rozwijanie zdolności do krytycznego myślenia oraz umiejętności poznawania świata za pomocą odpowiednio zaplanowanych i przeprowadzonych obserwacji i doświadczeń biologicznych.
W ramach projektu „Pomorze Zachodnie” w programie naszych zajęć zwróciłam szczególną uwagę na obserwacje i doświadczenia wykonywane przez uczniów samodzielnie, metodą naukową. Ważne, by takie pojęcia jak problem badawczy, hipoteza, próba badawcza i kontrolna uczniowie poznawali zarówno teoretycznie, jak i w praktyce. Młodzi biolodzy doskonalili umiejętność obserwacji mikroskopowych. Wykorzystali do tego gotowe preparaty dostępne w pracowni biologicznej oraz przygotowywali własne, m.in. z warzyw, owoców – cebuli, pomidora, ogórka, papryki, marchwi…Przeprowadzili także metodą naukową kilka doświadczeń, wykonując próbę badawczą i kontrolną, prowadząc jednocześnie dzienniczek obserwacji, np. obserwację wzrostu i rozwoju fasoli, badali rolę składników chemicznych kości.
Ciekawe obserwacje i doświadczenia są najlepszym sposobem na to, by rozwijać w uczniach zainteresowania biologią i chęć samodzielnego poznawania jej tajników.
Nowa galeria Praktyczne poznawanie biologii została dodana do albumu fotograficznego
Bożena Szabłowska
n-el biologii
We wtorek 31 maja 2022r. drużyna z Naszej Szkoły realizująca międzyszkolny program edukacyjny "Szczecinek jakiego nie znamy" wzięła udział w spacerze poprowadzonym przez p. Bogdana Bereszyńskiego- prezesa Wojskowego Koła PTTK "Wiarusy" w Szczecinku.
Uczestnikom spotkania przybliżono część historii Szczecinka. Odkryli miejsca,w których umieszczono tablice pamiątkowe poświęcone wybitnym mieszkańcom Naszego miasta i kraju.
Nowa galeria RAJD PIESZY "SZLAKIEM TABLIC PAMIĄTKOWYCH SZCZECINKA" została dodana do albumu fotograficznego
Prezentujemy nagrodzone zdjęcie.
Na fotografii Ola Szymborska z siostrą.
Gratulujemy!
„Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Dlatego warto czytać swoim Pociechom już od urodzenia. Dziecko nie do końca rozumie znaczenie wszystkich słów, ale słyszy Twój głos i intonację, czuje rytm wypowiadanego tekstu i płynące z niego emocje. Dzięki temu rozwija się intelektualnie i społecznie.”
http://wielki-czlowiek.pl/czytaj-dziecku/
W ramach zajęć czytelniczych uczniowie klas I- III ze świetlicy szkolnej wzięli udział w szkolnym konkursie literacko- plastycznym ,,W krainie bajek i baśni". Celem konkursu było promowanie czytelnictwa i rozbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą. Dzieci w pomysłowy sposób wykonały ciekawe ilustracje do czytanych bajek i baśni. Prace uczniów zostały wyróżnione w dwóch kategoriach: klasa I i klasa II - III.
KLASA I
I MIEJSCE
Milena Kiljanek kl. I B
II MIEJSCE
Lucyna Kin kl. I B
Hanna Koralewska kl. I B
III MIEJSCE
Klara Fornal kl. I C
PRACE WYRÓŻNIONE
Aleksander Mikołajczyk kl. I A
Antoni Sosnowski kl. I B
Anna Grzystek kl. I B
Antonina Mastyła kl. I B
Adrian Rydz kl. I B
Aleksandra Górniak kl. I C
Aleksandra Szymborska kl. I C
Zuzanna Orylska kl. I C
KLASA II – III
I MIEJSCE
Hubert Różewicki kl. II A
II MIEJSCE
Maja Różewicka kl. III B
III MIEJSCE
Igor Kaczmarek kl. III B
PRACE WYRÓŻNIONE
Dominika Skokowska kl. II B
Krystian Menżyński kl. II B
Nadia Okoń kl. III C
Nowa galeria Szkolny konkurs literacko - plastyczny ,,W krainie bajek i baśni" została dodana do albumu fotograficznego
Aneta Padewska
W tym roku wiosna budzi się powoli. Stęsknieni za promykami słońca, ciepłym deszczykiem, delikatnymi podmuchami wiatru niosącymi wiosenne zapachy, uczniowie klasy 1c szukali jej oznak w najbliższym otoczeniu. Wszystkie zaobserwowane zwiastuny sfotografowali. Zapraszamy do galerii.
Nowa galeria POSZUKIWANIA WIOSNY została dodana do albumu fotograficznego
Czy biblioteka jest garderobą?
Czy można się w niej przebierać?
Podczas licznych wizyt w szkolnej "książnicy" uczniowie szperali w zbiorach, poszukiwali pomysłów, próbowali "ubrać się" w książkę.
Efekty oceńcie sami...
Nowa galeria Poznawanie księgozbioru nie musi być nudne została dodana do albumu fotograficznego