Drodzy Rodzice!
W dniach 25.07-01.08.2020r. nasza szkoła organizuje obóz letni w Ośrodku „Mikomania”
w Funce nad jeziorem Charzykowskim.
Cena 899 złotych obejmuje:
Zgłoszenia i szczegółowe informacje u p. Agnieszki Lebody (tel. 793-436-458) i p. Marcina Pieńkowskiego (tel. 785-619-345).
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15 marca 2020 roku.
Serdecznie zapraszamy!!!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOMANIA.
W czwartkowe popołudnie 6 lutego 2020r., uczniowie klas 1-3 wzięli udział w karnawałowym balu. Przez dwie godziny, w rytm skocznej muzyki, śmiechu i zadowolenia wirowały dzieci ukryte w barwnych przebraniach. W trakcie zabawy prowadzonej przez DJ były różne konkursy taneczne .Wszyscy podziwiali również efekt pracy maszyny wyrzucającej z siebie bańki mydlane, barwne refleksy świetlne, kolorowe dymy i korowody. Wszyscy świetnie się bawili. Dla spragnionych i zgłodniałych uczestników balu czekały w klasach napoje i łakocie. To był piękny bal...
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal karnawałowy.
Lucyna Dajnowicz, Ewa Leśniewska
W hali sportowej przy ulicy Jasnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców (Igrzyska Dzieci).
3 lutego 2020 roku w zawodach organizowanych przez Piotra Wujtiuka wystartowało łącznie 5 drużyn: SP1, SP4, SP6, SP Zółtnica oraz SP Grzmiąca.
Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym.
Po kilkugodzinnych zmaganiach Mistrzem Powiatu została reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczecinku (Opiekun Temur Bałakari).
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: SP 1 Szczecinek
II miejsce: SP 6 Szczecinek
III miejsce: SP 4 Szczecinek
IV miejsce: SP Żółtnica
V miejsce: SP Grzmiąca
17 grudnia 2019 r. w Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza najzdolniejszym uczniom szczecineckich szkół. Wśród nich znalazło się aż trzech laureatów z naszej szkoły, którzy zostali wyróżnieni za osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2018/19. Z rąk pana burmistrza nagrody odebrali: Ania Horodyńska, Alicja Krawiec i Jakub Kumorek.
Wszyscy serdecznie Wam gratulujemy!
https://szczecinek.com/
Maria Kozub i Dorota Wiechowska
5 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 7 w Szczecinku odbyły się zawody Igrzysk Dzieci w siatkówce dziewcząt. Rywalizacja toczyła się o tytuł Mistrza Miasta w siatkówce.Do zawodów przystąpiły 4 drużyny: SP1, SP4, SP6 oraz SP7.
Po kilkugodzinnej rywalizacji systemem "każdy z każdym" poznaliśmy kolejność końcową:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 (opiekun Jacek Brynkiewicz)
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 7
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6
IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4
Organizatorem zawodów był Tomasz Niezgoda.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pierwsze miejsce dziewcząt w siatkówce.
20 stycznia 2020 roku odbyły Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego ID w mini piłce ręcznej dziewcząt odbyły się w SP 4 w Szczecinku.
Zajęłyśmy I miejsce.
22 stycznia 2020 roku odbyły Mistrzostwa Powiatu IMS w piłce ręcznej dziewcząt, które zorganizowano w SP 6 w Szczecinku. Zajęłyśmy II miejsce.
Drodzy Rodzice uczniów klas pierwszych!Jeśli jeszcze chcecie zapisać swoje pociechy na bezpłatne zajęcia akrobatyczne - serdecznie zapraszamy w każdą środę, godz. 14:30,mała sala gimnastyczna.
Koniec roku kalendarzowego to zazwyczaj czas podsumowań. W naszej szkole także dokonaliśmy swoistego résumé. Mówiąc o prawach dziecka, podsumowaliśmy to, jacy jesteśmy dla siebie na co dzień. Wyróżnieni zostali ci, którzy wśród życzliwych okazali się najżyczliwsi.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tydzień życzliwości.
W ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej z biologii, uczniowie z kl. VI e -Dominika Horniatko, Asia Kulbaka, Karolina Gabryś, Amelka Moniak, Michał Bednarczyk, Krystian Jaskółowski i Piotrek Bieniek, założyli hodowlę dżdżownic i prowadzili systematyczną obserwację zachodzących zmian. Nadrzędnym celem podjętych działań było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań biologicznych wśród uczniów, poprzez badanie i obserwację oraz kształcenie postawy kreatywnych badaczy.
W tym celu przygotowaliśmy szklane słoje, ziemię, piasek i liście, które warstwami naprzemiennie nasypaliśmy do słoików. W jednym słoju umieściliśmy większą ilość dżdżownic i liści, a w drugim tylko dwie dżdżownice i mniejszą ilość liści. Nasza hodowla stała się źródłem spontanicznych obserwacji i snucia wniosków.
Po dwóch tygodniach w każdym słoju wysialiśmy po 20 ziaren pszenicy, a po kolejnych dwóch tygodniach obserwacji nastąpiło podsumowanie i wyciągnięcie wniosków. Słoje znacząco różniły się od siebie. W słoju, w którym było więcej dżdżownic wszystkie warstwy zostały wyraźnie wymieszane, a drugim nadal pozostały widoczne ułożone warstwy. Pszenica zdecydowanie lepiej wyrosła w słoju z wymieszaną i przerobioną przez dżdżownice ziemią. Dżdżownice drążą korytarze i są w ciągłym ruchu, spulchniają i mieszają ziemię, ułatwia to przenikanie powietrza, wody w głąb gleby. Dzięki temu podnosi się żyzność i urodzajność gleby. Dżdżownice są bardzo pożytecznymi bezkręgowcami.
Po zakończeniu naszych badań wypuściliśmy je do naturalnego środowiska.
Bożena Szabłowska
17 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja „Dziewczynki z zapałkami”, na którą zaprosił wszystkich zgromadzonych sam Hans Christian Andersen. Aktorami byli trzecioklasiści. W przejmujący sposób przedstawili oni historię małej dziewczynki, która w ostatni grudniowy wieczór bosa, głodna i zmarznięta wędrowała po ulicach swojego miasta, daremnie próbując sprzedać choćby jedną zapałkę. Jednak nikt z przechodniów spieszących na noworoczne przyjęcia nie zwracał uwagi na małą wynędzniałą postać. Zmęczona dziewczynka wiedziała, że bez zarobku nie ma się co pokazywać we własnym domu, dlatego przysiadła pod murami kamienicy, podkulając pod siebie bose nóżki , aby choć trochę się ogrzać. Dziewczynka za każdym razem widziała coś, o czym bardzo marzyła – rozgrzany kominek, pieczoną gęś i pięknie przystrojoną choinkę z prezentami. Historia ta jednak kończy się inaczej-dzieci zabierają dziewczynkę do domu i wszyscy cieszą się z nadejścia świąt.
Głównym przesłaniem tego występu było uwrażliwienie wszystkich na potrzeby innych ludzi. Pamiętajmy, że czasami trzeba tak niewiele, aby ogrzać czyjeś zmarznięte serduszko…
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dziewczynka z zapałkami.
Ewa Leśniewska
Jeszcze w listopadzie.. Jeszcze w nastroju.. Choć pochmurno za oknem, w sercach radość i patriotyczne wspomnienie zaklęte w strofach wierszy. "By mowę wieków usłyszeć" to motto corocznego konkursu recytatorskiego. Ósma już edycja cieszy. W tegorocznym konkursie wzięło udział trzynaścioro uczniów. Wyniki:Grand Prix zdobyła Ola Decewicz z 7a.
I miejsce - Krzysztof Kaczmarek kl. 5b
II miejsce - Julia Plaga kl. 7a
III miejsce - Martyna Golańska kl. 5b
Gratulacje!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii By mowę wieków usłyszeć.
21 listopada 2019 roku odbyły Mistrzostwa Powiatu IMS w piłce koszykowej dziewcząt, zorganizowane w SP 4
w Szczecinku.