W piątek 24 listopada 2017r. uczniowie klas IIIa i IIIc mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy” w kinie Wolność. Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego.
Dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami). Chłopak został zmuszony do poszukiwania najważniejszych i symbolicznych wartości w różnych krajach Europy. Dzięki niezwykłej mapie mogliśmy się przenieść do Polski, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Widowisko wywołało wiele emocji i zaskakujących zwrotów akcji. W trakcie interaktywnego spektaklu widzowie stawali się uczestnikami wydarzeń, poszukiwali słów – kluczy, zaklęć, które powstrzymywały złośliwego ducha skrzyni. Poszukiwane słowa zostały odnalezione. Młodzi widzowie przekonali się jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga, humor, a także oni sami - dzieci.
Małgorzata Sobczak
24 listopada 2017 r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość ta co roku odbywa się w dniu, w którym świętujemy imię Patrona naszej szkoły – Adama Mickiewicza. Z tej okazji uczniowie klasy 7 b przygotowali honorową wartę przy portrecie Wieszcza na pierwszym piętrze szkoły.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Patrona Szkoły.
Dorota Wiechowska
24 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści udowodnili wszystkim zebranym, że są już gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami. Na ten dzień czekali od dawna i przygotowywali się do ślubowania od pierwszego tygodnia nauki w szkole. W obecności Dyrekcji Szkoły, Rodziców oraz zaproszonych gości pierwszoklasiści ślubowali przy sztandarze szkoły, następnie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.
W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Wszyscy zostali przyjęci do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki, nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.
Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, żeby każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubujemy!.
22 listopada 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w ramach Igrzysk Dzieci w mini piłce ręcznej chłopców, które odbyły się w SP 4 w Szczecinku. Zajęliśmy III miejsce.
08 listopada 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Grzmiącej. Zajęliśmy VI i VII miejsce.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w UNIHOKEJU.
7 listopada 2017 roku odbyły Mistrzostwa Powiatu w ramach Igrzysk Dzieci w UNIHOKEJU dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Grzmiącej. Zajęliśmy IV miejsce.
Dnia 7.11.2017 odbył się montaż słowno-muzyczny z okazji 11 Listopada Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej dla dzieci z klasy zerowej. Dzieci słuchały wierszy i piosenek patriotycznych. Wspólnie recytowały wiersz pt.,,Kto Ty jesteś?" Na koniec przedstawienia wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie w kręgu ,,Łańcuch Pokoju".
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Trochę historii w świetlicy – Święto Niepodległości.
30 października 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta Szczecinka w ramach Igrzysk Dzieci w UNIHOKEJU chłopców, które odbyły się w SP 7 w Szczecinku. Zajęliśmy III miejsce.
Uczniowie naszej szkoły Bartek Grzystek z klasy III c oraz Zuzia Wełnic z klasy III b brali udział w „ I Międzyszkolnym Konkursie Cichego Czytania ze Zrozumieniem ”uczniów klas III. Organizatorem była Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 5. Do konkursu przystąpiło 12 zawodników ze wszystkich szczecineckich szkól podstawowych. Oprócz uważnego i szybkiego przeczytania długiego opowiadania uczniowie musieli odpowiedzieć na złożone pytania rozbudowanego testu, a także uzasadnić swoje wypowiedzi. Znakomicie wypadł Bartek udowadniając, że świetnie czyta i rozumie to co czyta, zdobywając w konkursie II miejsce. Zuzia poradziła sobie również bardzo dobrze plasując się na V miejscu. Gorąco gratulujemy!
Mirosława Woynicz
99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy w tym roku projektem edukacyjnym, który zrealizowali uczniowie klasy 7b i 7c pod kierunkiem nauczycielki historii Doroty Wiechowskiej. Projekt przeprowadzono w wybranych klasach trzecich, czwartych i piątych. Cala szkoła udekorowana była barwami białymi i czerwonymi. Na okolicznościowej wystawie zaprezentowano prace plastyczne – portrety Twórców Niepodległej wykonane przez uczniów klas V-VII pod kierunkiem nauczycielki plastyki pani Anny Mikołajczak.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole.
Dorota Wiechowska
"Jak nie czytam, jak czytam"
Z przyjemnością informujemy, że wspólnie ustanowiliśmy rekord w masowym ogólnopolskim czytaniu w jednym momencie. 1 czerwca w Dniu Dziecka czytało 459 409 osób. Mamy nadzieję, że poprzez przyłączenie się do akcji nasza biblioteka szkolna zaraziła was modą na czytanie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Jak nie czytam, jak czytam".
25 października 2017 roku odbyły Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Drużynowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt, które odbyły się na Ślusarni w Szczecinku organizatorem była SP 6 i Powiat Szczecinek.
Zajęliśmy następujące miejsca:
VI miejsce – Bihun Paulina
Maciaszek Natalia
Krawiec Alicja
VII miejsce – Fabianiak Weronika
Natalia Sobolewska
Lipińska Wiktoria
Z ogromną radością informujemy, że w tym roku szkolnym Burmistrz naszego miasta uhonorował rocznym stypendium dwoje uczniów naszej szkoły: Anię Horodyńską i Wiktora Karkoszkę. Uczniowie ci w minionym roku, jako uczniowie klasy piątej, zdobyli podwójne tytuły laureatów ogólnopolskich konkursów z historii: Losy żołnierza i Tu powstała Polska. Ponadto uczniowie ci uczestniczyli z powodzeniem w innych konkursach przedmiotowych oraz osiągnęli wysoką średnią na szkolnym świadectwie.
Zdjęcia ze strony tv gawex
Dorota Wiechowska
Nauczycielka historii
1 października 2017 r. uczniowie klasy 7b i 5a wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w otwarciu kolejnego sezonu turystycznego wojskowego koła Wiarusy. Tym razem trasa 7 kilometrowego rajdu „Pieczony Ziemniak” wiodła przez Trzesiekę, Dębowo i Świątki, i zakończyła się ogniskiem integracyjnym na terenie Ślusarni. Tradycyjnie już grom i zabawom towarzyszył dobry humor oraz pieczone kiełbasi i ziemniaki.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szczecineckie Wiarusy rozpoczęły sezon turystyczny..
Dorota Wiechowska