Uczniowie „Jedynki” zostali obsypani nagrodami i wyróżnieniami podczas podsumowania projektu „Moje korzenie”. Pierwszą nagrodę otrzymała Lena Górka, drugą Hania Koczwara. Jury doceniło wyróżnieniami prace Marii Galustyan, Laury Jakóbczyk, Nadii Makselon oraz Apolonii Mikołajczyk.
Pojekt edukacyjny „Moje korzenie” realizowany był przez Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział w Szczecinku oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. K. Makuszyńskiego Filia dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinku
Nowa galeria MOJE KORZENIE została dodana do albumu fotograficznego
Prezentujemy nagrodzone zdjęcie.
Na fotografii Ola Szymborska z siostrą.
Gratulujemy!
„Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Dlatego warto czytać swoim Pociechom już od urodzenia. Dziecko nie do końca rozumie znaczenie wszystkich słów, ale słyszy Twój głos i intonację, czuje rytm wypowiadanego tekstu i płynące z niego emocje. Dzięki temu rozwija się intelektualnie i społecznie.”
http://wielki-czlowiek.pl/czytaj-dziecku/
Cieszymy się niezmiernie z pierwszych czytelników, którzy zdobyli nagrody w akcji „Bilet powrotny do biblioteki”. Oto oni: Maciej Lis z klasy 2a, Mateusz Zientek i Wojciech Kaczmarek z klasy 2c, Eryk Jakubowski z klasy 4c.
Gratulujemy!
Nowa galeria Pierwsze nagrody została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich oraz czwartych rysowali ołówkiem pomniki związane z ważnymi wydarzeniami historii Polski i naszego miasta. Na mapie Szczecinka odnajdywali te wyjątkowe miejsca, które już niedługo odwiedzą z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych.
Aneta Padewska, Alicja Jankowska
Rok Stanisława Moniuszki to doskonała okazja, by poznać sylwetkę wybitnego muzyka.
Czy potraficie już zaśpiewać „Prząśniczkę”?
A może spróbujecie napisać nuty prawdziwym gęsim piórem?
Ile miał dzieci?
Odpowiedzi na te i inne pytania szukali uczniowie ze świetlicy wspólnie z kolegami z klasy piątej. Zapraszamy do biblioteki szkolnej, by poznać ciekawostki z życia i twórczości kompozytora.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Posłuchajmy Moniuszki.
Zapraszamy do czytelniczej zabawy. Aby wziąć udział w książkowym wyzwaniu należy przeczytać sześć książek do końca maja 2019 roku. W wyborze książek pomogą wyzwania np. Przeczytam książkę, w której tytule jest imię, albo Przeczytam książkę o zwierzętach itp. Wyzwania wyeksponowane są na tablicy w bibliotece szkolnej.
Oto szczegółowe zasady zabawy:
Zabawa trwa do końca maja 2019 roku.
W świetlicy i bibliotece uczniowie klas młodszych czytali pouczające i barwnie opowiedziane bajki Adama Mickiewicza. Wspólnie z uczniami klasy siódmej tłumaczyli naukę płynącą z utworów. Podsumowaniem zajęć było wykonanie strony tytułowej do czytanych tekstów naszego wieszcza.
Alicja Jankowska, Aneta Padewska
Z okazji odświętnie obchodzonych Mikołajek, delegacja uczniów naszej szkoły odwiedziła dzieci w specjalnym ośrodku wychowawczym. Uczniowie klasy 4c recytowali wiersze o zimie i przeczytali głośno opowiadanie o troskach ptaków podczas chłodnych i mroźnych dni. Wspólną zabawę, śpiewy i taneczne pląsy umilił słodki poczęstunek i gorące kakao.
Alicja Jankowska
Reprezentacja uczniów klas ósmych wzięła udział w spotkaniu autorskim z Robertem Czerniakiem- podróżnikiem i pisarzem. Przedstawiając się, autor książki „Podróże do granic”, dodał jeszcze do swojej palety zawód cukiernika, kucharza i żeglarza. Podróżnik przybliżył nam kulisy tworzenia książki, której współautorem był jego syn Joachim. Wysłuchaliśmy pasjonującej opowieści o sprawach ważnych, o walce ze śmiertelną chorobą, o podejmowaniu życiowych decyzji, a przede wszystkim o spełnianiu marzeń. Motto lekcji: „Nie bójmy się marzyć i dążyć wytrwale do wyznaczonych celów”.
Alicja Jankowska
W poniedziałek, 3 grudnia, w Miejskiej Bibliotece im. B. Horodyskiego odbyło się uroczyste podsumowanie czerwcowej akcji wspólnego czytania. Wręczono nam przepiękne i cenne nagrody książkowe, które już przygotowywane są do wypożyczenia w naszej szkolnej bibliotece. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym włączyli się w akcję. Zapraszamy do zwiedzania galerii i przygotowywania się do udziału w edycji 2019.
https://czytamy.org/sprawozdanie/2018/5670/Miejska-Biblioteka-Publiczna-im-B-Horodyskiego-w-Szczecinku
Biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs plastyczny "Jaś i Małgosia". Konkurs był poprzedzony wspólnym czytaniem baśni J. i W. Grimm. Uważni słuchacze zilustrowali pięknie w swoich pracach przygody głównych bohaterów. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone upominkami a cała klasa 2A biorąca udział w konkursie poczęstowana słodyczami.
I miejsce Viktoria Salamonik
II miejsce Nikodem Kopyciński
III miejsce Kamila Skokowska
Ewa Leśniewska
Małgorzata Marciniak
Z okazji Międzynarodowego Dnia Znaczka Pocztowego i Dnia Pisania Listu dzieci ze świetlicy szkolnej uczyły się pisać listy, adresować koperty i kartki okolicznościowe. Projektowały również znaczki pocztowe. Czyż nie jest to dobry sposób na utrzymywanie kontaktów z bliskimi i przyjaciółmi?
Alicja Jankowska, Aneta Padewska
Jakie są rodzaje papieru? Jak się wydaje książki? Kto to jest korektor? Jak się pakuje książki? Jak się poprawia błędy? Kto poprawia błędy? Kto projektuje okładki, ilustracje? Kto akceptuje, zatwierdza książkę? Od czego zależy cena książki?
8 czerwca uczniowie klasy 4a mieli wyjątkową okazję poznać drogę książki od autora do czytelnika. Byli gośćmi fundacji „Nasza przyszłość”, która mieści się w sąsiedztwie naszej szkoły.
Alicja Jankowska, Anna Mikołajczak
Nasza szkoła, podobnie jak w ubiegłym roku, brała udział w ogólnopolskiej akcji czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” . W roku 2017 byliśmy jedyną szkołą w mieście.
W tym roku pod ratuszem wspólnie z uczniami z innych szczecineckich szkół przeczytaliśmy „Kaczkę Dziwaczkę” Jana Brzechwy. Z naszej szkoły przybyli pięknie przygotowani uczniowie z klas 3b, 3d, 3e oraz 7s. Uczniowie z klasy 6a i 7c pomogli sprawnie przeprowadzić akcję czytania.
Zachęcamy do obejrzenia relacji z akcji w lokalnych mediach
https://www.gawex.pl/galerie/id/4349/Jak-nie-czytam-jak-czytam
Za nami kolejna edycja „Odjazdowego bibliotekarza”, imprezy podczas której spotykali się na rowerach czytelnicy i bibliotekarze. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6a. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wyprawie dookoła jeziora, zabawie i relaksowi na Mysiej Wyspie.
SAPiK: http://www.sapik.pl/web/?id=7&doc=3365
GAWEX: https://www.gawex.pl/galerie/id/4318/Odjazdowy-Bibliotekarz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Odjazdowy bibliotekarz.
Alicja Jankowska
Miłośnik komiksów- ojciec ucznia z klasy 4a podarował bibliotece szkolnej zbiór unikatowych egzemplarzy książek ze swojej bogatej kolekcji. Podzielił się nie tylko swoimi zbiorami, ale również ciekawostkami na temat swojego hobby. Uczniowie zainteresowani tą wyjątkową formą lektury z zapałem przystąpili do tworzenia swoich własnych historyjek obrazkowych.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rodzice czytają dzieciom.
Tego wyjątkowego dnia dzieci ze świetlicy odwiedziły bibliotekę i złożyły paniom bibliotekarkom życzenia z okazji ich święta. Wspólną zabawę wypełniły quizy, zagadki literackie ze znanych, lubianych bajek i baśni. Były również kwiaty, upominki i oczywiście "książkowy tort".
Alicja Jankowska, Aneta Padewska
Reprezentanci naszej szkoły, uczniowie kl. 5a obdarowywali tego dnia uroczymi czerwonymi różyczkami czytelników, którzy odwiedzali bibliotekę wywołując tym samym uśmiech na twarzach miłośników książek. Nasza szkoła wspólnie z biblioteką publiczną zorganizowała spotkanie autorskie z rysownikiem panem Maciejem Gacą, który przez wiele lat upiększał grafikami naszą szkolną gazetkę „Adaś”.
http://www.sapik.pl/web/?id=7&
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Anna Mikołajczak, Alicja Jankowska
Z okazji 60-lecia posadzenia dębu "Adaś" odbyło się spotkanie z leśnikiem p. Iloną Mielewczyk. Zgromadzonym uczniom z klas 4a i 4e pani Ilona czytała fragment książki A. Maleszki "Magiczne drzewo", bardzo ciekawie opowiadała o lesie, jego mieszkańcach i oczywiście o szlachetnym dębie. Uwieńczeniem spotkania były zagadki ekologiczne i nagrody książkowe.
Alicja Jankowska
Pani Małgorzata Golińska, mama jednego z naszych pierwszaków czytała najmłodszym uczniom fragmenty książki Ewy Nowak pt. „Piotruś Kita”. Historię chłopca, który niestety dręczył koty, możecie poznać wypożyczając lekturę ze szkolnej biblioteki. A może wsłuchacie się w inną opowieść czytaną przez waszych rodziców?
http://www.gk24.pl/wiadomosci/szczecinek/a/pani-posel-czyta-dzieciom-o-kotach-zdjecia-film,12607182/
Alicja Jankowska
Klasa 2b wzięła udział w wyjątkowych zajęciach zorganizowanych w zespole szkół rolniczych. Dzieci samodzielnie pod kierunkiem starszych uczniów przygotowały zdrowe smakołyki. W oczekiwaniu na degustację rogalików i owocowych napojów starsi uczniowie czytali popularne dziecięce utwory, pomagali rozwiązywać kolorowe łamigłówki. Czytanie może być smaczne a nawet pyszne.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Czytanie ze smakiem.
Alicja Jankowska
Barbara Kuśpit
"Jak nie czytam, jak czytam"
Z przyjemnością informujemy, że wspólnie ustanowiliśmy rekord w masowym ogólnopolskim czytaniu w jednym momencie. 1 czerwca w Dniu Dziecka czytało 459 409 osób. Mamy nadzieję, że poprzez przyłączenie się do akcji nasza biblioteka szkolna zaraziła was modą na czytanie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Jak nie czytam, jak czytam".