Dnia 2 marca uczniowie klas drugich i trzecich obejrzeli w Kinie Wolność w Szczecinku spektakl pt. „Zaklęte granie” przygotowany przez Teatr „Artenes” z Wrocławia. Spektakl przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem. Internet i gry nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom aktywnego spędzania czasu. Spektakl przygotowano tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Nie zapomniano również o atrybutach prawdziwej baśni: kolorowych postaciach i kostiumach, piosenkach oraz multimedialnych efektach scenicznych. Przedstawienie wzbudziło wiele pozytywnych emocji oraz okazało się doskonałą lekcją wychowania.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DPI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku jest on obchodzony pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji.
W naszej szkole inicjatywy DBI były podejmowane przez cały miesiąc luty. Uczniowie klas IV - VII wykonali plakaty, które zostały zaprezentowane w formie galerii. Odbył się konkurs na najciekawsze hasło promujące kulturę szacunku w sieci. Nagrodzonych zostało dziesięć najlepszych haseł:
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Hasło |
1 |
Julia Bekisz |
Hejtujesz, mądrości nie pokazujesz |
2 |
Natalia Mikosza |
Zamiast hejtować, chodź pokonwersować |
3 |
Martyna Strzedzińska |
Kulturalny jesteś w naszym świecie, kulturalny bądź w Internecie. |
4 |
Alicja Tomczak |
W sieci czy nie, nie obrażaj mnie! |
5 |
Julka Banaszczyk |
Proszę, przepraszam, dziękuję, kultura wszędzie obowiązuje. Nie tylko w prawdziwym świecie, lecz także w Internecie. |
6 |
Anastazja Przybyłowicz |
Na górze kwiatki, na dole aniołki, W internecie obrażają tylko osiołki! |
7 |
Emilka Dzimińska |
Jeśli wszystkich w sieci szanujesz, nową kulturę budujesz. |
8 |
Dominika Horniatko |
Hej, kolego, nie bądź łoś, w necie zostaw miłego coś! |
9 |
Zuzia Krysik |
Wszystko, co dobre, zaczyna się od ciebie! Bądź życzliwy, nie obrażaj! |
10 |
Maja Bracka |
Nie hejtuję, bo wszystkich szanuję. |
W trakcie przerw odbywał się test dla chętnych uczniów. Każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana słodkościami. Nie zapomniano także o najmłodszych uczniach. Klasa VII C przygotowała dla nich zajęcia multimedialne.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Bezpiecznego Internetu .
Małgorzata Marciniak
Dorota Charęza
16 marca klasa 3 b przygotowała smakowite niespodzianki dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Dzieci i ich rodzice wykazali się dużą kreatywnością w doborze produktów. Było pysznie, kolorowo, a przede wszystkim zdrowo! Dziękujemy za odwiedzenie naszego kolorowego stoiska!
Uczniowie klasy 3b z wychowawcą
Z takim mottem strażniczka Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej w Szczecinku wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie dla milusińskich z oddziału przedszkolnego, a także uczniów klasy I przeprowadziła pogadankę o zachowaniach w sytuacjach zagrożeń. Dzieci wysłuchały także opowieści, która bardzo im się spodobała.
Dziękujemy za spotkanie!!!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO !!!.
Małgorzata Sobczak
9 marca 2018 r. w sali 44 odbył się konkurs wiedzy o Szczecinku. Był on skierowany do uczniów klas trzecich i odbył się w trzech etapach.
I etap - test wyboru
II etap - chronologia
III etap – praca z planem miasta.
Uczniowie pracowali w dwuosobowych grupach i wykazali się dużą wiedzą związaną z historią miasta, znajomością dat oraz umiejętnością pracy z planem.
I miejsce zajęła klasa III d – Stanisław Kraska i Maja Urbanowicz,
II miejsce klasa III c - Krzysztof Figiel i Seweryn Sęk,
III miejsce klasa III b – Zuzanna Wełnic i Mateusz Kondaszewski,
IV miejsce klasa III a – Karolina Lis i Oliwia Najder,
V miejsce klasa III e – Michał Mastyła i Bartek Bijak.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, wiedzy i zaangażowania.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS WIEDZY O SZCZECINKU DLA KLAS TRZECICH.
Elżbieta Łuczejko
Jakub Kumorek, uczeń klasy VII c uzyskał tytuł laureata etapu wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Serdecznie gratulujemy Jakubowi oraz Pani Marii Kozub, która przygotowała Kubę do konkursu.
09 marca 2018 roku odbył się Finał Regionu w ramach Igrzysk Dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt, który odbył się w Lekowie. Zajęłyśmy IV miejsce.
"Tajemniczy ogród" to powieść, którą z pasją i ciekawością odkrywali uczniowie klasy IV c. Chętnie wkroczyli w życie bohaterów, poznając ich losy, pragnienia oraz życiowe sekrety, a ogród stał się inspiracją do twórczej współpracy, dzięki której powstały misternie wykonane makiety, scenka ukazująca perypetie głównych bohaterów oraz film w pełni zrealizowany przez młodych czytelników. Taka lekcja dowodzi, że czytanie porywa, zbliża i jest źródłem satysfakcji.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Tajemniczy ogród".
Magda Kaczmarek
"Bracia Lwie Serce" to powieść, która zainspirowała uczniów klasy 5a do interesujących przemyśleń i wniosków. Czytelniczym wrażeniom dzieci nadały kształt, barwę oraz konkretną formę. A wszystko w atmosferze radosnej współpracy.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Bracia Lwie Serce".
Magda Kaczmarek
Jedni ich nienawidzą, drudzy uważają za ozdobę swojeje buzi. Piegi, nazywane pocałunkiem słońca, 1 marca wedle Kalendarza Świąt Nietypowych - mają swój dzień. W naszej szkole z tej okazji bawiliśmy się 5 marca. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ozdoboli swoje buzie piegami naklejanymi, malowanymi, dużymi, małymi oraz nietypowymi. Było zabawnie i piegowato!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIĘTA NIETYPOWE - Dzień Piegów.
Mały Samorząd
Koło teatralne "Scenka" oraz Zespół Wokalny 12 lutego w poniedziałkowe przedpołudnie zaprosili do wzięcia udziału w walentynkowej podróży od prehistorii po współczesność.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z miłością nam do twarzy.
opiekun: Magda Kaczmarek
16 lutego na obiekcie AQUA TUR w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w Pływaniu Drużynowym rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci (ID) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (IMS) dziewcząt i chłopców 2017/2018. W ogólnej punktacji w ramach IMS nasza szkoła zajęła: dziewczęta - II miejsce, chłopcy - III miejsce, natomiast w ramach ID dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy wywalczyli I miejsce zdobywając tytuł najlepszej drużyny pływackiej w powiecie szczecineckim oraz prawo udziału w finałach wojewódzkich. Gratulujemy !!!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym.
Pamiętając o 73 rocznicy włączenia Szczecinka do Polski uczniowie klasy 7b uczcili to wydarzenie konkursem przygotowanym dla młodszych kolegów z klasy 3d. Trzecioklasiści wykazali się znakomitą wiedzą o naszym mieście, odpowiedzieli na wszystkie pytania, ułożyli herb Szczecinka, rozpoznali też ważne obiekty i ważne osoby w Szczecinku. Poziom wiedzy grup był wyrównany, więc wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej o Szczecinku.
Uczniowie klasy 7b
W dniach 26.02.2018 – 28.02.2018 w Parafii pw. Ducha Świętego odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły.
Program rekolekcji - poniedziałek, wtorek, środa:
• godz. 9.30 – dzieci z klas: 0 – III
• godz. 10.30 – dzieci z klas: IV – VII
Dni rekolekcji są dniami opiekuńczo-wychowawczymi - nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Czynna będzie świetlica oraz stołówka.
Dzieci ze świetlicy szkolnej (uczniowie klas 1-3) przygotowując się na szkolny bal karnawałowy wykonały w różnych technikach plastycznych maski karnawałowe. Ciekawe i oryginalne prace dzieci można było oglądać w świetlicy i na tablicy na korytarzu szkolnym. Potem dzieci wykorzystały maski jako część swoich stroi na bal.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W karnawale - prace pod kierunkiem A. Reimus.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W karnawale - prace pod kierunkiem A. Padewskiej.
W dniu 18 lutego 2018 r. rozpoczęliśmy sezon turystyczny uczestnicząc w pieszym rajdzie ”Zima 2018”. Uczniowie klasy 6a i 7b wraz z panią Dorotą Wiechowską przeszli trasę 6 kilometrów. Tym razem szliśmy szlakiem szczecineckich nekropolii, o których opowiadał nam pan Bogdan Bereszyński. Meta rajdu znajdowała się w SAPiKu – tam zjedliśmy grochówkę wojskową i rozgrzaliśmy się gorącą herbatą. Chętnie wzięliśmy udział w różnych konkursach: wiedzowym o Szczecinku i zawodach sprawnościowych, zdobyliśmy nagrody i pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Zachęcamy innych do wzięcia udziału w takim rajdzie. Następny już 18 marca!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii RAJD ZIMA.
Uczniowie klasy III E wzięli udział w projekcie dotyczącym polskich gór. W czasie zajęć zdobywali wiedzę dotyczącą klimatu gór. Poznawali zwierzęta oraz charakterystyczne piętra roślinności jakie występują w naszych górach. Zdobytą wiedzę mogli zaprezentować na wykonanych przez siebie plakatach, jak również prezentacjach multimedialny, które zawierały ciekawostki dotyczące życia górali, ich tradycji. Wielką satysfakcje sprawiło uczniom zdobywanie i przedstawianie wiedzy w tak ciekawy sposób.
Karolina Fornal
Walentynki już dziesiaj. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym nie przywiązują zbyt dużej wagi do tego święta, ale zarówno w poniedziałek jak i dzisiaj moje dzieci pytały mnie, kiedy one w końcu będą. Postanowiłam, że skoro przejawiają zainteresowanie tym dniem, to zrobię im małą niespodziankę.Kolorowanie za pomocą kodu to bardzo lubiany przerywnik w mojej klasie. Dzieci dostały ode mnie zakodowany rysunek, który związany był z właśnie z tym dniem (dzis było to serduszko)
Rysunki powstały szybciutko i sprawiły wiele radości.
Ewa Leśniewska
W czwartkowe popołudnie, 8 lutego, odbył się – tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły – bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki, granej dla nas przez Sax&Decks Krzysztofa Czapli, dzieci mogły pobawić się za szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Oczywiście nie obyło się bez konkursów. Z okazji tłustego czwartku przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie na najszybsze zjedzenie pączka bez użycia rąk. Tradycją już jest konkurs na Najbardziej Roztańczoną Klasę. Nagrodzeni zostali także najlepsi tancerze. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły balowiczów. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Karnawał, karnawał to taniec, zabawa.
Mały Samorząd Uczniowski