Sukcesy Ali Szwedy

Uczennica klasy V c Alicja Szweda ostatni tydzień spędziła w Bielsku Białej, gdzie brała udział w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 12 w tenisie.

Ala pojechała tam jako sklasyfikowana obecnie na 7 miejscu w kraju do lat 12 według rankingu Polskiego Związku Tenisowego. Odniosła tam największy sukces w dotychczasowej przygodzie z tenisem, ponieważ wróciła ze złotym medalem zdobytym w grze deblowej (w parze z koleżanką z Koszalina - Weroniką Gnyś)! Dziewczyny w grze podwójnej okazały się bezkonkurencyjne w kraju. Ponadto Ala świetnie zagrała również w singlu, gdzie dotarła do ćwierćfinału, czyli najlepszej ósemki w Polsce. Tam, los przydzielił jej najlepszą obecnie zawodniczkę w Polsce i jak się okazało później - tryumfatorkę tych Mistrzostw. Ala przegrała nieznacznie po bardzo wyrównanym meczu i pięknej grze, potwierdzając przynależność do ścisłej krajowej czołówki.

Trenerem prowadzącym Ali jest Justin Clarke.

Osiągnięcia i pracę Ali docenił też Pan Burmistrz miasta Szczecinek, który wyróżnił ją w tym roku szkolnym rocznym stypendium.

Jesteśmy dumni z naszej Ali! Serdecznie gratulujemy Rodzicom i oczywiście samej Tryumfatorce.

Nowa galeria Sukcesy Ali Szwedy została dodana do albumu fotograficznego

Wychowawczyni Vc Dorota Wiechowska