Psycholog szkolny

Karolina Borowska

DZIEŃ TYGODNIA GODZINY PRACY

Kim jest psycholog szkolny?

Jest to człowiek, do którego mogą się zgłosić wszystkie osoby tworzące społeczność szkolną (uczniowie, rodzice/opiekunowie uczniów, nauczyciele) zmagający się z różnego rodzaju trudnościami emocjonalnymi. Psycholog szkolny prowadzi indywidualne spotkania z uczniami, ale również realizuje zajęcia psychoedukacyjne (także z elementami TUS) mające na celu m.in. rozwój umiejętności w zakresie zarządzania swoimi emocjami, asertywności, integracji, a także wielu innych umiejętności społecznych będących narzedziem do radzenia sobie w życiu.

Drogi uczniu przyjdź jeśli:

• masz problem i nie wiesz z kim o tym porozmawiać
  • czujesz się samotny, bądź nierozumiany
  • boisz się chodzić do szkoły
  • źle czujesz się w swojej klasie, bądź masz trudności w relacjach z uczniami ze swojej szkoły
  • ktoś Ci dokucza, wyzywa, wyśmiewa, grozi itp.
  • masz problemy w relacjach z osobami dorosłymi (rodzicami, opiekunami, nauczycielami)
  • martwisz się sytuacją w domu rodzinnym
  • masz problem z kontrolowaniem swoich emocji/agresji
  • jesteś nieśmiała/ły i bardzo chcesz to zmienić