• Wagabunda

W ramach miejskiego projektu turystycznego Wagabunda uczniowie naszej szkoły uczestniczyli do tej pory w kilku punktach programu. Ciekawą inicjatywę WKKT Wiarusy rozpoczęło spotkanie z władzami naszego miasta, następnie braliśmy udział w kilku rajdach pieszych, w muzeum uczestniczyliśmy w  wykładzie p. Mateusza Zacharewicza, a w grudniu spotkaliśmy się w sali obrad Rady miejskiej, by wysłuchać bardzo ciekawej historii związanej ze szczecineckim ratuszem, którą opowiedział nam dyrektor Muzeum Regionalnego p. Irek Markanicz. Następnie pani Burmistrz Dorota Rusin-Hardenbicker odpowiedziała nam na pytanie – hasło konferencji: „I kto tu rządzi”. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów mikołajkowe upominki. Spotkanie przygotowali panowie Bogdan Bereszyński i Wojciech Knapik, którym z całego serca dziękujemy!

Jeśli jeszcze ktoś z uczniów chce się dołączyć do naszego projektu, prosimy o kontakt z nauczycielką historii p. Dorotą Wiechowską. Następny rajd pieszy już 23 stycznia 2022 r.- szlakiem pomników w Szczecinku!

Nowa galeria Wagabunda została dodana do albumu fotograficznego

Koordynatorka szkolnego projektu

Dorota Wiechowska

05.12.2021 23:27 | więcej »