ZDROWE JEDZENIE TO SUPER MYŚLENIE

W ramach działań promujących zdrowy styl życia uczniowie klasy 3c omówili piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Dzieci przypomniały, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają dietetyczne produkty oraz w jaki sposób same mogą wpływać na swoje zdrowie poprzez dokonywanie właściwych wyborów żywieniowych (ograniczenie słodyczy, spożywanie owoców i warzyw). Oprócz tematu poprawnego odżywiania podczas zajęć poruszona została kwestia aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie wykonali w grupach piramidę zdrowego żywienia. Zadanie mieli utrudnione, ponieważ z gazetek reklamujących żywność musieli sami powycinać odpowiednie produkty i umieścić je na właściwym poziomie piramidy żywieniowej. Zajęcia zakończyły się własnoręcznie przygotowanymi, zdrowymi kanapkami. Było zdrowo, pysznie i kolorowo.

Nowa galeria ZDROWE JEDZENIE TO SUPER MYŚLENIE została dodana do albumu fotograficznego