Spotkanie autorskie z Błażejem Jankowskim

05 marca w Muzeum Regionalnym w Szczecinku odbyło się spotkanie autorskie z Błażejem Jankowskim, doktorantem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Pan Błażej promował swoją książkę pt. „Szczecinek – 1945”, która przybliża czytelnikom fakty związane ze zdobyciem Szczecinka przez wojsko sowieckie w lutym 1945 roku. Książka zawiera bardzo ciekawe zdjęcia naszego miasta i materiały pochodzące z archiwów rosyjskich, stanowi przydatny opis dni i wydarzeń z Neustettin w 1945 r. Dla nas jest to wydarzenie szczególne, ponieważ Błażej Jankowski jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1. Pasja historyczna towarzyszyła Błażejowi od zawsze. Obecnie cieszymy się, że może ją nadal rozwijać, a my zyskujemy kolejną ciekawą pomoc dydaktyczną. Jesteśmy dumni z naszego Błażeja!

Dorota Wiechowska