Wielka gra historyczna "Wolna elekcja 1573 r."

Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją na rzecz Wielkich Historii zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych i średnich ogólnopolską grę w Wolną Elekcję 2023. Gra powstała, by uczcić 450. rocznicę historycznych wyborów polskiego króla.

"Dzięki konkursowi bez podręcznika przedstawiamy te niezwykłe jak na tamte czasy wydarzenia, a także rozwijamy w uczennicach i uczniach postawy obywatelskie oraz kompetencje miękkie, takie jak efektywne przywództwo, współpraca czy kompleksowe rozwiązywanie problemów – mówi Maciej Piwowarczuk, pomysłodawca gry i Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Wielkich Historii. Naszą szkołę w grze regionalnej będą reprezentować zwycięzcy szkolnych rozgrywek: Marika Kamowska i Janek Arendacz z kl. 8B oraz Adam Kolasiński z kl. 8A.

Nowa galeria Wielka gra historyczna "Wolna elekcja 1573 r." została dodana do albumu fotograficznego

Szkolny koordynator konkursu Dorota Wiechowska