Rajd pieszy Leśne ścieżki 2022

W niedzielny poranek 24 kwietnia uczniowie klasy 5c i 7a wyruszyli na szlak rajdowy Leśne ścieżki. Trasa wiodła ulicami: Waryńskiego, Leśną, szlakiem św. Jana Pawła II i zakończyła się metą w parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Bukowej. Tu na wędrowców czekało już ognisko i kiełbaski. Uczniowie zdobywali swoje kolejne punkty w ramach projektu Wagabunda. Ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i brali udział w konkursach sprawnościowych. W czasie wędrówki trwało też sprzątanie trasy – na końcu dokonano segregacji śmieci. Klasa 5C od organizatorów projektu otrzymała organizer narzędzi rowerowych i w pełni wyposażoną apteczkę na swoje wyprawy turystyczne oraz komplet czasopism turystycznych. W książeczkach turystyki pieszej pojawiły się kolejne punkty – uczniowie starają się o swoje pierwsze odznaki turystyczne. Dziękujemy bardzo organizatorom rajdu, a w szczególności panom: Bogdanowi Bereszyńskiemu i Wojciechowi Knapikowi z Wojskowego koła Wiarusy za znakomite przygotowanie rajdu.

Nowa galeria Rajd pieszy Leśne ścieżki 2022 została dodana do albumu fotograficznego