Szkolne koło LOP "Stokrotka"

W naszej szkole – Szkolne Koło LOP „Stokrotka” od 1985 roku prowadzone jest przez Panią Elżbietę Więcek. Koło skupia miłośników przyrody z klas IV - VIII.

Koło „Stokrotka” inicjuje, organizuje i przeprowadza konkursy plastyczne, fotograficzne i literackie powiązane z zagadnieniami przyrodniczymi. Prowadzi działalność informacyjną i edukacyjną poprzez różne wystawy okolicznościowe, pogadanki, spotkania, prelekcje i wycieczki. Zaprasza ciekawych ludzi do prezentacji swoich zamiłowań i działalności przyrodniczej.

Młodzież należąca do koła pielęgnuje rośliny doniczkowe w budynku szkolnym oraz dba o tereny zielone wokół szkoły. Organizuje akcje , zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierząt – psów i kotów na rzecz naszego schroniska. Bierze udział we wszelkich imprezach i konkursach organizowanych przez SAPiK, Urząd Miasta i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych i Nadleśnictwo. Corocznie bierze udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska” i celebruje inne ważne święta i dni ekologiczne, np. Dni Ochrony Przyrody, Światowy Tydzień Zwierząt, Dzień bez Futra Naturalnego, Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, Dzień bez Samochodu, Światowy Dzień Zwierząt, Dzień Ziemi, Dni Lasu i Zadrzewień, Tydzień Czystości Wód, Dzień Bałtyku, Międzynarodowy Dzień Turystyki, Dzień Ligi Ochrony Przyrody, Święto Polskiej Niezapominajki, Dni Lasu, Światowy Dzień Ochrony Środowiska itp.

Niektóre przykłady naszej działalności ujęte w fotoobiektywie:

Szkolne Koło LOP „Stokrotka”.